„A niechaj narodowie wżdy postronni znają,

Iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”

Mikołaj Rej

P1010062Język polski jest pięknym lecz bardzo trudnym językiem. Mają z nim problemy nie tylko obcokrajowcy ale też i sami Polacy. Aby poprawnie się nim posługiwać dzieci uczą się go już od najmłodszych lat. Wiemy, że opanowanie zasad polskiej pisowni jest trudną sztuką i nie przychodzi nam łatwo. Jednak ortografia wcale nie musi być nudna.

 22 maja, już po raz kolejny odbyło się spotkanie z ortografią w wesołej formie. W trakcie różnorakich zabaw i zmagań uczniowie klas I-III mogli przypomnieć sobie i zastosować poznane na lekcjach zasady ortograficzne. Rzucanie kostką, ortograficzne krzesełka czy wypisywanie jak najwięcej wyrazów z daną trudnością to tylko niektóre z zadań, przed którymi stanęli uczniowie. Poprawne odpowiedzi dawały dużo zadowolenia i satysfakcji. Pokazały również, że z biegiem lat i nauki nasz język rozwija się i wzbogaca. Zadania były tak dobrane, aby mogły w nich brać udział nie tylko poszczególne osoby, ale i całe klasy. Również wychowawcy aktywnie brali w nich udział. Efektem współpracy było rozszyfrowanie niełatwego ortograficznego kodu.P1010025

P1010026

P1010027

P1010078

P1010079

Oczywiście nie mogło zabraknąć również aktywności fizycznej podczas „biegającego dyktanda”.

Na koniec pani wicedyrektor Marta Szczepek pogratulowała uczniom wiedzy ortograficznej i wręczyła przedstawicielom poszczególnych klas pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki.

Spotkanie zakończyło się ortograficzną gimnastyką oraz zabawą „Orzeszek.

Pragniemy podziękować uczniom klas I-III i nauczycielom za miłą atmosferę podczas spotkania.

Urszula Szelest, Katarzyna Bednarczyk, Agata Zacharska.