P1010430 2Leć kolędo w świat

Niech Cię niesie wiatr

Leć kolędo do ludzi, by w nich radość obudzić

Bo narodził się Jezus nasz.

 

 Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, czas radości z narodzin Zbawiciela, okres rodzinnych spotkań przy wigilijnym stole przy dźwiękach kolęd. Piękną polską tradycję kolędowania staramy się podtrzymywać w naszym przedszkolu, dlatego 21 grudnia 2022 roku wszystkie grupy spotkały się w atrium. Dzieci z grup „Pszczółki” i „Smerfusie” wraz z  wychowawcami przygotowały krótki program świąteczny.

Spotkanie z kolędą miało na celu włączenie aktywne uczestnictwo całej społeczności przedszkolnej. Ze sceny i widowni popłynęły dźwięki najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek.

P1010426 1   P1010435 3 
P1010439 4   P1010441 5

Dzieci z dużym zaangażowaniem i radością płynącą z serc śpiewały małemu Jezuskowi. Śpiewowi towarzyszyły również gra na instrumentach i taniec. Dziewczynki z grupy „Pszczółki” zaprezentowały układ taneczny z szarfami do utworu „Mario, czy Ty wiesz”, a „Smerfusie” pięknie zatańczyły „Kołysankę dla Jezuska”. Występy dzieci przeplatane były krótkimi wierszami o tematyce świątecznej.Na koniec przedszkolaki wspólnie życzyły wszystkim wesołych świąt.

Po części artystycznej pan dyrektor Wiesław Pałka złożył obecnym życzenia na nadchodzące święta.

W tej uroczystej atmosferze miało również miejsce rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową. Głównym celem konkursu było zainteresowanie i pogłębianie znajomości tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, a także zachęcanie dzieci i ich rodziców do wspólnego spędzania wolnego czasu.

P1010458 7

W konkursie wzięło udział 45 przedszkolaków. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonali piękne, pomysłowe i bardzo oryginalne prace, które wyeksponowaliśmy w korytarzu przedszkola. Wszystkie ozdoby były wyjątkowe, a najważniejsze, że wykonane z sercem, dlatego nagrodziliśmy wszystkich uczestników! Brawa za kreatywność!  Jury przyznało 19 wyróżnień, a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i słodki upominek.

P1010461 8