DSCF271822 marca 2024 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Przysietnicy po raz kolejny odbył się Dzień Zainteresowań zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Ten niezwykły festiwal uczniowskich talentów przebiegał pod hasłem ,,Nasza pasja jest naszą siłą”. W myśl powyższej maksymy przed społecznością szkolną wystąpiła duża grupa naszych wychowanków, którzy prezentowali swoje zdolności i talenty muzyczne, wokalne, literackie, taneczne, plastyczne, konstruktorskie lub wystawiali niezwykle ciekawe prace oraz kolekcje.

 

Jako pierwsza na scenie wystąpiła Juliette Komorkiewicz z klasy III . Dziewczynka interesuje się muzyką, tańcem, sportem, lubi też rysować. W czasie Dnia Zainteresowań wykonała piosenkę z repertuaru Filipa Lato i zespołu Sound n Grace pt. ,,100”. Po niej przed zebraną publicznością zaprezentowała się Natalia Dąbrowska z kl. I, której największą pasją, oprócz muzyki, jest wykonywanie prac plastycznych. Uczennica zagrała na fortepianie dwa utwory pt. „Kujawiaczek” i „Zaczarowana uliczka”. Później przyszła pora na początkującą poetkę – Maję Kucharską z kl.V a. Dziewczynka w wolnym czasie lubi czytać, interesuje się archeologią i pisze wiersze. Jeden z nich pt. „Sprzątanie” odczytała na szkolnej scenie . Następnym dobrze zapowiadającym się i utalentowanym muzycznie uczniem naszej szkoły był  przedstawiciel kl. II, Jakub Szczepek. Na akordeonie wykonał utwory pt. ,,Taniec bawarski” i „Kowal”. Kolejnym uczestnikiem Dnia Zainteresowań była Roksana Paszkiewicz, również z klasy II. Roksana interesuje się tańcem, śpiewem i sportem. W czasie występu wykonała piosenkę pt. „Cud w szafie”.  Po niej na scenę wyszła przedstawicielka najmłodszej klasy, Blanka Herbut. Młoda instrumentalistka pobiera lekcje w Szkole Muzycznej w Dydni, gdzie gra na fortepianie. Zebranej na szkolnym atrium publiczności zaprezentowała dwa utwory pt. ,,Kołysanka” i „W murowanej piwnicy”. Później wystąpił kolejny, dobrze zapowiadający się muzyk , Marcin Sobota, który również wykonał dwa utwory  na fortepianie pt.,, Kaczka pstra” i „Uciekaj myszko”. Po nich na scenę tanecznym krokiem weszła Klaudia Kolbuch z kl. IV b., która swój wolny czas poświęca na rozwijanie pasji tanecznych i wokalnych. Przed publicznością wystąpiła dwukrotnie, najpierw wykonała wymagający  niezwykłej sprawności fizycznej układ taneczny, a następnie zaśpiewała piosenkę pt. ,,Dzięki, że jesteś” z repertuaru Lanberry. Następnie przyszedł czas na Antoniego Buczka z kl. III. Chłopiec również wystąpił  dwukrotnie. Najpierw w solowym występie zagrał na akordeonie takie utwory jak. „Czerwone jabłuszko” i „Oberek” a następnie w duecie z bratem Karolem, który grał na trąbcie. Po chłopcach przyszła pora na również uzdolnioną muzycznie uczennicę naszej szkoły, Milenę Szczepek z kl. IV b. Wykonała ona następujące utwory na skrzypcach „Słoń” i „Etiuda”. Ale to nie wszystko, jeśli chodzi o młodych muzyków, bowiem na scenie wystąpił kolejny, utalentowany uczeń naszej szkoły, Antoni Jamrugiewicz z klasy V b. Chłopiec zagrał na fortepianie przepiękny utwór pt. „Butterfly Waltz”. Później zaprezentowała się publiczności Pola Rachwał z klasy II b, grająca na gitarze. Dla zebranych kolegów i koleżanek  przygotowała utwór pt.,, Kurki trzy”. Na końcu zaś przed widownią  wystąpił szkolny zespół muzyczno - wokalny, w skład którego wchodził: Oliwier Szczepek (perkusja), Michał Pietryka (gitara), Oskar Szczepek (saksofon) oraz wokalistki Laura Sobota, Natasza Słota, Laura Kot i Zofia Rymarowicz. Muzycznie zespół wspierał również pan Mieczysław Dąbrowski (instrument klawiszowym) i pan Daniel Dyka (gitara). Zespół wykonał dwie piosenki pt. ,,Indianie na tapczanach” oraz „Hallelujah”. Na podsumowanie wszystkich występów Oskar Szczepek zagrał na saksofonie. Wykonał przepiękny  utwór pt. ,,Careless Whisper” z repertuaru George Michaela.

Oprócz młodych artystów prezentujących się na szkolnej scenie, bohaterami naszej uroczystości byli również konstruktorzy, kolekcjonerzy i pasjonaci sportu czy malarstwa. Modele maszyn i pojazdów przygotowali: Artur Pietryka, Dawid Nizioł, Miłosz Hędrzak oraz bracia Dominik i Rafał Haręzga. Samochody i figurki z klocków Lego wystawili: Kajetan Rachwał, Antoni Szczepek i Paweł Wolanin, który również zgromadził pokaźny zestaw kart ze sportowcami. Bardzo ciekawą kolekcję zaprezentował Antoni Jajko z kl. III. Były to różne owady w szkle oraz kolekcja kamieni. Natomiast Martyna Pająk z kl. V b przygotowała rysunki i przedmioty wykonane techniką 3D a Wiktoria Ankowska szereg barwnych przedmiotów wykonanych z Pyzzli. Swoje prace plastyczne ponadto zaprezentowała Kamila Dąbrowska z kl. VIII a, Juliette Komorkiewicz z kl. III i Milena Szmigiel z kl. IV b. a dziewczynka z klas III Emilia Boczar kolekcję kolorowych karteczek z postaciami bajkowymi. Należy również wspomnieć o chłopcach (Jakub Sobota, Marcin Sobota, Aleksander Głowacki, Alan Szczepek), którzy pasjonują się piłką nożną i zbierają w albumach karteczki piłkarskie. Ciekawą kolekcję przygotowała także Pola Rachwał . Dziewczynka bardzo lubi konie, więc zgromadziła pokaźny zbiór figurek tych zwierząt. Natomiast Gabriel Strzałka, Adrian Obłój, Szymon Rudnik, Radosław Rzepka i Gabriel Mikoś wystawili swoje trofea sportowe a Mikołaj Mazur kolekcję koszulek piłkarskich i siatkarskich.

DSCF2728

Uroczystość prowadziła przewodnicząca SU Maja Mazur z kl. VII  oraz Kamila Dąbrowska i Wiktoria Leń z kl. VIII a. Nad właściwym przebiegiem Dnia  Zainteresowań czuwała p. Małgorzata Ślączka, p. Ewa Hućko oraz p. Mieczysław Dąbrowski, a dekorację przygotowała p. Paulina Bober.