r14 września o godz. 8.00 pierwszy dzień nauki rozpoczął się mszą św. w kościele parafialnym. Dalsza część inaugurująca rok szkolny 2023/2024 odbywała się już w szkole. Uczniowie klasy siódmej w krótkiej części artystycznej nawiązali do mijających wakacji i do nowego rozdziału. Nasza szkoła została porównana do okrętu, którym wszyscy popłynął po oceanie wiedzy: „Znów dni popłyną pracowite nad książką szkolną, nad zeszytem”.

 1 września  to nie tylko data kojarzona z rozpoczęciem roku szkolnego. W tym roku przypada 84 rocznica rozpoczęcia drugiej wojny światowej. W akademii nie mogło więc zabraknąć nawiązania do tego tragicznego wydarzenia z naszej historii.r2

Następnie głos zabrał Pan dyrektor Wiesław Pałka. Powitał wszystkich zgromadzonych  i przedstawił najważniejsze informacje dotyczące organizacji roku szkolnego 2023/2024. Szczególnie ciepłe przywitanie skierowane było do uczniów, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg naszej szkoły, czyli pierwszoklasistów. Pan dyrektor przekazał także życzenia uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz rodzicom. Po  tej krótkiej uroczystości uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami.

Akademia została przygotowana przez wychowawców klasy VII A p. Dariusza Dudka i p. Anetę Bąk.